Dergimizden Haberler

Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Başarıyla Tamamlandı

“Daha Sürdürülebilir bir Gelecek için Esnek HVAC Çözümleri” ana temasıyla düzenlenen Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu 1-4 Haziran 2020 tarihleri arasında yapıldı. TTMD’nin ilk kez sanal olarak gerçekleştirdiği sempozyuma 80’den fazla ülkeden 2000’i aşkın bireysel izleyici katıldı.

5.6.2020

Devamını Oku

Türkiye İmsad 34. “Gündem Buluşmaları”nda “Pandemi Sonrası Normalleşme Senaryoları” Konuşuldu

Türkiye İMSAD’ın geleneksel hale gelen “Gündem Buluşmaları” toplantısının 34’üncüsü, küresel salgın nedeniyle üçüncü kez internet üzerinden gerçekleştirildi. “Pandemi Sonrası Normalleşme Senaryoları” başlığı altında düzenlenen online toplantıda katılımcılara seslenen Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Sektör olarak dinamik, güçlü ve değişime açık yapımızla yeni döneme hazırlanmalıyız. Pandemi sonrası yeni dönemde stratejik hedeflerle daha da güçlü üretim ve teknoloji üssü olmamız mümkün” dedi.

3.6.2020

Devamını Oku

Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu İlk Günden Büyük İlgi Gördü

“Daha Sürdürülebilir bir Gelecek için Esnek HVAC Çözümleri” ana temasıyla düzenlenen Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu, 1 Haziran’da Türkiye saati ile 13:00’te başladı… TTMD’nin ilk kez sanal olarak gerçekleştirdiği sempozyuma birinci günde tüm dünyadan 1000’e yakın bireysel izleyici katıldı.

2.6.2020

Devamını Oku

MTMD Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği Paneli Gerçekleşti

Makine Mühendisleri Odası’nın online düzenlediği Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi'nin 29 Mayıs 2020 tarihli ikinci gününde, Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği tarafından saat 16.15-18.00 arasında “Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği” paneli gerçekleştirildi.

1.6.2020

Devamını Oku

Pandemi Ortamında Merkezi İklimlendirme Cihazları ve Havalandırma Sistemlerinin Kullanımı

Kontrollü sosyal yaşama geçiş sürecinde özellikle kamuya açık alanların iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin toplum sağlığını ne ölçüde etkileyeceği ülkemiz gündeminin en önemli konularından biri haline geldi.

22.5.2020

Devamını Oku

Wilo Eğitimlerini Dijitale Taşıdı

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil hizmet ve çözümler geliştiren pompa üreticisi Wilo, koronavirüs ile mücadele kapsamında resmi makamların duyurduğu tedbir ve prosedürler doğrultusunda eğitimlerini dijital ortama taşıyor.

2.4.2020

Devamını Oku

Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’daki Tanıtım Günleri Kapsamında 300 Firma ile Buluştu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), ihracat pazarlarının genişletilmesi ve çıtanın yükseltilmesi amacıyla belirlediği hedef pazarlardan biri olan Kenya’ya “İklimlendirme Tanıtım Günleri” organizasyonu düzenledi. Kenya’nın başkenti Nairobi’de düzenlenen organizasyonda 2 gün boyunca yapılan B2B görüşmelerle 12 farklı konuda, Türk iklimlendirme sektörünü tanıtıcı seminerler düzenlendi.

17.2.2020

Devamını Oku

İZODER’in Yeni Başkanı Levent Gökçe Oldu

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER’in Olağan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliği ile Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe seçildi. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, “Yalıtımın binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun ilgisinin artmasıyla, sektör daha da gelişecek ve büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

14.2.2020

Devamını Oku

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 12 Mart’ta

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin düzenlediği üçüncü Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimcilerin katılacağı etkinliğin ana teması “Yapay Zeka İşinize Değer Katar” olacak.

13.2.2020

Devamını Oku

TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu

Türkiye Bilişim Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

4.2.2020

Devamını Oku
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16