Dergimizden Haberler

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan: “Yeni Deprem Yönetmeliği" ile Kentsel Dönüşüm Şimdi Başlıyor

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20’nci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye’de riski depremin değil güvensiz yapıların oluşturduğunu belirterek, “2019’da yürürlüğe giren ‘Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ ile kentsel dönüşüm şimdi başlıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde binaları depreme karşı güçlendirme çözümü iyi değerlendirilmeli. Binaları yıkmadan da depreme hazırlıklı olmamız mümkün” dedi.

15.8.2019

Devamını Oku

İZODER: “Korkmak Yerine Güvenli Binalarla Depreme Hazırlıklı Olmalıyız”

Yatılım sektörünün çatı örgütü İZODER, 8 Ağustos’ta Ege Bölgesi’nde yaşanan depremler ve “17 Ağustos Marmara Depremi”nin 20’nci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Kuşadası Körfezi’nde 4.8, hemen ardından Denizli’de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin, bölgede yaşayan halkta büyük korkuya yol açtığını ifade eden İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen konuya dikkat çekti.

9.8.2019

Devamını Oku

İklimlendirme Sektörü’nden İhracat Atağı; 14. Uluslararası “ISK – SODEX” 2019 Fuarı ile Tüm Sektör 2 – 5 Ekim’de İstanbul’da Buluşmaya Hazırlanıyor

2019’un ilk yarısında 2 milyar doların üzerinde ihracata imza atarak ekonomiye değer katmayı sürdüren iklimlendirme sektörü, Ekim ayında 14. Uluslararası “ISK-SODEX” Fuarı ile İstanbul TÜYAP’ta buluşacak. 2 – 5 Ekim Uluslararası “ISK-SODEX” 2019 Fuarı, AB ülkeleri başta olmak üzere Afrika ve Güney Amerika kıtasından satın alma heyetlerini de yeni ticari iş birlikleri için Türkiye’deki üreticilerle bir araya getirecek.

5.8.2019

Devamını Oku

İtalyan Ferroli, Türk Bestherm İklimlendirme ile Güçlerini Birleştirdi, Üretim Atağına Kalktı

İklimlendirme sektörünün dünya devlerinden Ferroli S.P.A., Türkiye pazarı için Bestherm İklimlendirme ile el sıkıştı. İş birliği ile Bestherm, ilk etapta Ferroli için Türkiye’de 100 bin akıllı kombi üretecek. İtalyan Türk ortaklığı 100 bin evi ısıtacak.

31.7.2019

Devamını Oku

Wilo’ya En Yenilikçi Şirket Ödülü

Pompa sektörünün teknoloji uzmanlarından Wilo, Almanya’da düzenlenen Top 100 İnovasyon ödülleri yarışmasında "Yenilikçi Süreçler / Organizasyon" kategorisinde ödüle layık görüldü.

30.7.2019

Devamını Oku

Ayvaz’ın Bölge Müdürü Almanya’da ki Şirket Eğitimine Motosikletiyle Gidiyor

Ayvaz, Almanya’da düzenlediği teknik eğitime uçak yerine motosikletiyle gitmek isteyen Bölge Müdürüne destek çıktı. Gidiş-dönüş uçak bileti ücretiyle motosikletine yakıt alacak olan Bölge Müdürü, Avrupa’da 6 bin kilometre yolculuk hedefliyor.

25.7.2019

Devamını Oku

İklimlendirme Sektörü İhracat/İthalat Dengesinde Artıya Geçti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, iklimlendirme sektörünün 2019 Ocak-Mayıs döneminde ihracat fazlası verdiğini açıkladı. Sektörün İSİB’in kuruluşundan beri ihracatta olumlu bir seyir izlediğini ve ilk kez ihracatın ithalatı karşılama oranının artıya geçtiğini belirten Şanal, hedeflerinin dış ticaret fazlası oranındaki artışı yıl sonuna kadar korumak ve devam ettirmek olduğunu söyledi.

23.7.2019

Devamını Oku

İklimlendirme İhracatında Artış Trendi Devam Ediyor

İklimlendirme sektörü ihracatı yılın ilk 6 ayını yükselişle tamamladı. Sektör Ocak-Haziran döneminde 2 milyar 265 milyon dolar ihracat geliri elde ederken bir önce yılın aynı dönemine göre yüzde 1,6 oranında büyüdü.

11.7.2019

Devamını Oku

Gana’da Türk İklimlendirme Rüzgarı Esti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), ihracat pazarlarının genişletilmesi ve çıtanın yükseltilmesi amacı ile belirlediği hedef pazarlardan biri olan Gana’da “İklimlendirme Tanıtım Günleri” organizasyonu düzenledi. 19 İSİB üyesinin katıldığı organizasyonda 2 gün boyunca yüz yüze görüşmeler ve 19 farklı konuda Türk iklimlendirme sektörünü tanıtıcı seminerler düzenlendi.

9.7.2019

Devamını Oku

Wilo, Yangınla Mücadelede İyi Çözüm Sunan UL Listeli FM Onaylı Yangın Pompalarını Üretiyor

Müşterilerine bütünleşik bir çözüm ortağı olabilmek için tüm segmentlerde hizmet vermeyi hedefleyen Wilo, yangın pompası segmentinde de atağa kalktı. Yangınla mücadele ihtiyaçları için doğru sistem çözümleri sunan NFPA20 uygun UL listeli ve FM onaylı yangın pompalarını müşterileriyle buluşturan Wilo, bu gelişmiş ürünleri kendi fabrikalarında üretiyor.

1.7.2019

Devamını Oku
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14