Dergimizden Haberler

Arçelik’ten Ar-Ge’de Kadın Gücünü Destekleyecek Proje: “Sen Mühendissin, Bizimlesin”

Arçelik, kadınların mühendislik ve yeni nesil Ar-Ge alanlarında çalışmalarını teşvik etmek amacıyla “Sen Mühendissin, Bizimlesin” projesini başlattı. Proje ile üniversitelerin mühendislik ve teknoloji bölümlerinde okuyan öğrencilere, yeni nesil Ar-Ge yetkinlikleri kazandırılacak; mentorluk desteği ile Arçelik’te staj ve iş imkânı da sağlanacak.

3.12.2019

Devamını Oku

İSKİD “CE Etiketlemesi ve ERP Uyumu“ Konusunda Seminer Düzenledi

İSKİD, 27 Kasım 2019 tarihinde Point Otel Barbaros’ta “CE Etiketlemesi ve ERP Uyumu“ konu başlığıyla seminer organize etti.

2.12.2019

Devamını Oku

Havalandırma Sektöründe Form & Cvs İş Birliği

Cvsair’in havalandırma amaçlı ürünlerinin satışı, iklimlendirme sektörünün en köklü ve öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraki Form Endüstri Ürünleri tarafından gerçekleştirilecek. Fan pazarında sektör dinamiklerini değiştirecek bu iş ortaklığı sayesinde Form Endüstri Ürünleri kurumsal firmalara kapalı alanlardaki konfor standartlarını yükselten iklimlendirme seçenekleri sunacak.

22.11.2019

Devamını Oku

Commissioning, Türkiye’de İlk Kez TTMD Çalıştayında Ele Alındı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından her sene yenilikçi içerikler geliştirmesiyle oluşan ve sektörü bir araya getiren geleneksel çalıştay, bu sene “Commissioning” ana temasıyla 15-16 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleşti.

22.11.2019

Devamını Oku

İklimlendirme Sektörünün İhracat Atağı Devam Ediyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Türkiye iklimlendirme sanayi ihracatının 2019 yılının 10 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.7 artarak 3 milyar 869 milyon dolara çıktığını açıkladı.

19.11.2019

Devamını Oku

Viessmann, Manisa’dan İhracat ile Büyüyor

Dünyanın yüz yıllık öncü iklimlendirme çözümleri üreticisi Viessmann Grubu, Türkiye’de faaliyetlerine başlamasının 25. yılını, İstanbul’un ardından Manisa’daki fabrikasında da kutladı.

13.11.2019

Devamını Oku

İSKİD Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri Semineri Gerçekleşti

İSKİD, 17 Ekim Perşembe günü İstanbul Point Otel Barbaros'ta "Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri " konusunda bir seminer düzenledi.

23.10.2019

Devamını Oku

Samsung “İnterneti Tadında Kullan”maya Davet Ediyor

Samsung, internetin sorumlu kullanımı konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı “İnterneti Tadında Kullan” isimli dijital farkındalık kampanyası kapsamında, internetin uzun süreli kullanımının yetişkinler ve çocuk gelişimi üzerindeki etkilerine odaklanıyor.

17.10.2019

Devamını Oku

TTMD ve Yenilikler, Komiteler ve AB Projeleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından ISK-SODEX 2019 Fuarı konferans etkinlikleri kapsamında düzenlenen “TTMD ve Yenilikler, Komiteler ve AB Projeleri Tanıtım Toplantısı” 3 Ekim 2019 tarihinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi Marmara Salonu’nda gerçekleştirildi.

11.10.2019

Devamını Oku

Wilo Grubu CEO'su Oliver Hermes, Alman - Doğu Ticaret Birliği'nin Yeni Başkanı Oldu

Pompa ve pompa sistemleri sektörüne liderlik yapan firmalardan Wilo Grubu’nun CEO’su Oliver Hermes (48), Alman - Doğu Ticaret Birliği’nin (OAOEV) yeni başkanı oldu. Yeni görevi hakkında bir değerlendirme yapan Oliver Hermes şunları söyledi: “70 yıllık bir geleneği sürdürmeyi, Otto Wolff von Amerongen ve Klaus Mangold gibi seçkin sandalyelerin ayak izlerini takip etmeyi hem önemli bir görev hem de teşvik edici bir gelişme olarak görüyorum.

9.10.2019

Devamını Oku
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16